Jak wybrać drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne są niezbędnym elementem każdego domu, mieszkania czy biura. Pełnią one funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną, nadając wnętrzu indywidualnego stylu lub podkreślając jego charakter. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu czy mieszkania, sprawdź koniecznie ten wpis.

Drzwi wewnętrzne służą głównie do organizacji przestrzeni, a także do zachowania prywatności domowników. Wybór odpowiednich drzwi do domu może być trudny, ponieważ muszą one pasować do stylu wnętrza i koloru ścian oraz mieścić się w zakładanym budżecie.

Drzwi wewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem odpowiednich drzwi, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. W tym miejscu, pierwszym parametrem, który będzie za odpowiadał za to, jest kierunek otwierania się drzwi. Gdy staniesz naprzeciwko nich i skontrolujesz zawiasy, to będziesz wiedzieć, czy są lewostronne, czy prawostronne oraz możesz zadecydować o tym jaki kierunek będzie odpowiedni.

Kolejnym krokiem jest wybór materiału, z którego wykonane są drzwi. Tu bez wątpienia najczęściej wybiera się drzwi drewniane, ponieważ są one trwałe, estetyczne i bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenie. Można również wybrać drzwi z tworzywa sztucznego lub metalu, jeśli chcesz, aby były one bardziej odporne na uszkodzenia i nadawały pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu.

Szerokość drzwi wewnętrznych

Na koniec należy wybrać odpowiednią szerokość drzwi. Powinna ona być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym będą one zamontowane. Sam dobór szerokości jest najczęściej podyktowany już gotowym otworem drzwiowym, jaki jest w pomieszczeniu. Jednak gdy mamy możliwość decyzji związanej z finalną szerokością drzwi, warto zastanowić się nad wybraniem optymalnej szerokości.

Drzwi wewnętrzne otwierane czy przesuwane?

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Najpopularniejsze typy budowy drzwi wewnętrznych to plaster miodu oraz płyta wiórowo-otworowa, które są zdecydowanie tańsze od drzwi z litego drewna. Tanie drzwi z tekturowym wypełnieniem są najtańszą ofertą jaką możemy spotkać w wielu marketach budowlanych, jednak nie zapewniają one odpowiedniego wygłuszenia i mogą ulec szybkiemu zniszczeniu.

Jeśli już wybraliśmy drzwi wewnętrzne, możemy zadbać o  dodatkowe elementy, takie jak klamki. Powinny one być dobrze dobrane do wystroju wnętrza oraz zapewniać komfort użytkowania.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych wymaga poznania ich rodzajów. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które różnią się między sobą sposobem otwierania oraz materiałem, z którego są wykonane. Jeżeli nie masz wybranego konkretnego wariantu drzwi wewnętrznych, zapoznaj się z opiniami oraz sprawdź ofertę firmy Moric i Klea. Drzwi klasyczne są najczęściej spotykane, ale warto wziąć pod uwagę także drzwi przesuwane, które pozwolą Ci zaoszczędzić przestrzeń. Jeśli szukasz innowacyjnego rozwiązania, zwróć uwagę na drzwi składane, które zbudowane są jak harmonijka. Dzięki temu możesz wybrać drzwi, które będą idealnie pasować do Twojego wnętrza oraz spełnią wymogi funkcjonalne.

Wybierając drzwi wewnętrzne do domu, należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania oraz wytrzymałość materiału. Najlepszym wyborem będą drzwi wykonane z drewna, szkła lub aluminium.

Drzwi wewnętrzne – salon w Szczecinie

Jeśli zależy Ci na wytrzymałości, wybierz drzwi wyposażone w wyższej jakości zawiasy i zamki, które doskonale sprawdzą się w przypadku pomieszczeń, które wymagają częstego otwierania i zamykania drzwi. Zawiasy powinny być wykonane z mocnego metalu, a zamki powinny mieć wysokiej jakości mechanizm blokujący, który nie zatnie się i będzie pozwalał w łatwy sposób domykać drzwi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że drzwi będą wytrzymałe i bezpieczne nawet po kilku latach użytkowania.

Jeśli chcesz, aby Twoje drzwi wewnętrzne były nie tylko trwałe, ale także estetyczne, wybierz taki model, który będzie pasował do wystroju Twojego domu. Dostępne są różne style drzwi, od klasycznych, przez nowoczesne, aż po rustykalne. Wybierz taki, który będzie najlepiej pasował do Twojego wnętrza. W ofercie firmy Moric do wyboru jest wiele klasycznych i nowoczesnych modeli drzwi, w tym drzwi z ukrytą ościeżnicą.

Kupując drzwi wewnętrzne, należy pamiętać, że jakość jest najważniejsza. Wybierz drzwi wykonane z trwałych materiałów, wyposażone w wysokiej jakości materiały. Dzięki temu zyskasz pewność, że drzwi będą wytrzymałe i bezpieczne, a także będą pasowały do wystroju Twojego domu.